Informiraju,  Školske kronike

Press konferencija povodom otvaranja BOK Festa

U srijedu 27. ožujka 2024. godine u Domu kulture održana je press konferencija povodom otvaranja BOK Festa za djecu i mlade. Ove godine u konferenciju su bile uključene novinarske grupe osnovnih i srednjih škola s ciljem informiranja učenika i promoviranja festivala među mladima, tj. njegovom publikom. Iako je konferencija trajala 15-ak minuta, mladi novinari dobili su priliku za razgovor sa selektoricom predstava Irenom Rašo i s autoricom predstave ,,Ninabu” Irmom Unušić, koja je napisala predstavu za bebe od 3 do 18 mjeseci. One su vrlo opširno i zanimljivo odgovarale na sva postavljena pitanja i time potakle učenike na razmišljanje i izražavanje svojih misli. Nisu bile ,,škrte” na detaljima te su imale odličan odgovor na sva pitanja, koliko god ona teška bila. Na Malom BOK-u, koji će trajati od 9. do 15. travnja, najavljeno je 9 predstava i 17 izvedbi na kojima mogu prisustvovati svi uzrasti. Ciljevi ovog festivala su zabava mladih, stjecanje novih iskustava i znanja, ali također i vraćanje u doticaj s kulturom u našem gradu na raznim mjestima.

Selektorica predstava Bok Festa Irena Rašo

Tekst i fotografije: Valentina Đurin, 2. c

Ostavi odgovor