Informiraju,  Putovanja,  Školske kronike

Pod reflektorima HRT-a i u gostima jedne književnice

Dan prije praznika, 27. ožujka 2024. učenici Gimnazije Bjelovar posjetili su Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke. Predavanje je vodila Ana Zbiljski koja im je pobliže opisala Marijin život i njezinu utjecajnost. Nakon predavanja razgledali su Stan, smješten u centru Zagreba, te se upoznali s načinom na koji je Marija pisala i organizirala feminističke pokrete. Cilj predavanja bio je upoznati učenike sa Zagorkom i njezinom važnom ulogom u društvu i novinarstvu. 

Isti dan učenici su posjetili Hrvatsku radioteleviziju u Zagrebu. Kroz HRT učenike je vodila Nada Chedid, djelatnica Radne jedinice Marketing i komunikacije. Upoznala ih je s uslugama i programima koje nudi HRT te su obišli televizijske prostore i studija u kojima se snimaju sve poznate emisije, poput Zvijezde plešu, The Voice, Dnevnika, Potjere, A strane i sl.

Statua Marije Jurić Zagorke nalazi se u Memorijalnom stanu
Voditeljica Ana Zbiljski opisuje Zagorkino pisanje romana na pisaćem stroju
Nada Chedid povela je učenike kroz razna studija HRT-a
Učenici u jednom odu studija HRT-a

Tekst i fotografija: Petra Eri, 1. b

Ostavi odgovor