Informiraju,  Školske kronike

Kviz natjecanje „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?” za učenike srednjih škola

U petak 22. ožujka 2024. godine učenici 4. a i 4. e razreda sudjelovali su u kvizu na temu Hrvatskoga sabora. Kviz je organiziran s ciljem educiranja mladih o važnosti i ulozi parlamenta u hrvatskom društvu te poticanja njihovog interesa za demokratske procese i politiku.

Učenici su imali priliku testirati svoje znanje o ustroju, povijesti, radu i funkcijama Hrvatskog sabora kroz niz pitanja. Naš tim činili su: Lukrecia Jelić-Balta, Filip Šćuric, Bianca Blaha, Martin Vicić i Ana Mamić. Mentorica učenicima bila je profesorica politike i gospodarstva Mihaela Polančec.

Tim je iskoristio svoje znanje i vještine te uspješno riješio kviz. U konkurenciji 55 srednjih škola osvojili smo 39. mjesto. Također, tim i mentorica posebno zahvaljuju profesorici Marini Jurušić na tehničkoj podršci za vrijeme probe.

Učenici sudjeluju na kvizu Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Tekst: Ana Mamić, 4. a (dopisnica)

Ostavi odgovor