Dragi čitatelji,

digitalni školski list Gizmus je stvaralački proizvod novinarske skupine Gimnazije Bjelovar, a naziv lista zapravo je akronim riječi Gizmusovci Informiraju, Zabavljaju, Misle, Uuče i Stvaraju. Gizmus sadrži zanimljive, zabavne i poučne sadržaje koji prate rad naše škole, aktualne teme i zanimljive priče naših učenika. Školske kronike, Zapričavanja, Putovanja, Kreativa, Kolumna, Istraživačko novinarstvo, kolumna, Školski mikrofon, Koja je tvoja vještina?, Jeste li znali? i Veliki odmor, rubrike su u kojima možete saznati najnovije školske vijesti, pročitati intervjue s uvaženim gostima, kao i s nekim našim učenicima, saznati kamo su naši učenici putovali ove godine, koliko su bili kreativni ili aktivni u sportu, a na zabavnim stranicama pronaći ćete preporuke naših učenika iz područja filma, glazbe i književnosti. Ove godine imamo novu rubriku Školski mikrofon, koja sadrži snimljene podcastove, radijske emisije i videouratke naših novinara na teme iz Građanskog odgoja i obrazovanja te Osobnog i socijalnog razvoja.

Pozivamo vas da zavirite u naše rubrike te pronađete poučne, informativne ili zabavne sadržaje koji će odgovarati vašem ukusu. Ovaj školski list odraz je rada naših učenika te se nadamo da smo ispunili vaša očekivanja, a mi ćemo nastojati razvijati se i učiniti naš rad kvalitetnijim.

Također, pozivamo sve zainteresirane učenike da se učlane u našu grupu te da
svojim radom i idejama pridonesete kvaliteti i čitanosti našeg lista. Do tada, uživajte u pretraživanju
naših stranica…

Svima želimo dobru zabavu!