Naslovnica,  Školske kronike,  Uče

Školski novinari na novinarskoj radionici

Tekst: Valentina Đurin, 1. c

Tijekom 23. i 24. veljače 2023. u Ekonomskoj i birotehničkoj školi Bjelovar održana je novinarska radionica u organizaciji Matice hrvatske na kojoj su sudjelovali učenici bjelovarskih srednjih škola, pa tako i učenici Gimnazije Bjelovar, Valentina Đurin i Ivan Zrilić. Radionicu je vodila poznata bjelovarska novinarka gđa Sanja Klinac.

Prvi dan učenici su ponavljali novinarske oblike, pravila prilikom pisanja novinskih tekstova te naučili kako odraditi dobar intervju. Kasnije toga dana intervjuirali su bivšeg menadžera Parnog Valjka g. Darka Hlupića, a intervju su snimili i zapisali ga. Drugi dan učenici su predstavili svoje radove i zajedno s novinarkom pisali privlačne naslove, podnaslove te uređivali cjelokupan tekst. Gđa Klinac otkrila je kako napraviti savršenu sliku za naslovnicu i privući čitatelje na čitanje članka. Istog dana učenici su improvizirali i snimali reportaže o prije određenoj temi te ih kasnije komentirali. Svi sudionici radionice stekli su nova iskustva i znanja, a radionici su dali odlične ocjene. Kao uspomenu na radionicu, predsjednik Matice hrvatske Bjelovar g. Vedran Milić podijelio je učenicima potvrde za sudjelovanje u radionici. 

Ostavi odgovor