Školske kronike

Izvještaj s radionice I moj glas je bitan

Koliko je jedan glas bitan?

Koliko je važno sudjelovati u političkom životu zajednice, učenicima četvrtih razreda naše škole pokazali su u petak 8. 12. 2023. u kupoli škole predstavnici Državnog izbornog povjerenstva Republike Hrvatske. Sljedeće godine provode se tri izbora u našoj državi, a većina učenika, ako ne i svi, do izbora bit će punoljetni. Koliko je jedan glas bitan, što je uopće glasovanje, koje vrste izbora se provode u našoj državi te kakva prava ili obveze oni u svemu tome imaju, pokazali su i objasnili predstavnici DIP-a učenicima četvrtih razreda.

Prezentirali su im cijeli proces glasovanja na izborima te su, uz njihovu pomoć, učenici napravili kratku demonstraciju istoga. Predavanje su učenici pratili sa zanimanjem, a posebno zanimljiva bila im je simulacija glasovanja. Nakon što je predavanje završilo učenici su bili potaknuti i ohrabreni da i sami sljedeće godine izađu na izbore.

Tekst i fotografija: Lucija Prebanić, 4. c