Informiraju,  Školske kronike

Održana dvodnevna radionica za mlade novinare

U Ekonomskoj i birotehničkoj školi Bjelovar 30. i 31. siječnja 2024. godine održale su se dvije radionice novinara u organizaciji Matice hrvatske. Sanja Klinac, poznata bjelovarska novinarka, bila je voditeljica prve radionice. Drugu radionicu održali su Goran Galić, glavni urednik Vijenca te književnica i novinarka Branka i njezin suprug Strahimir, također novinar. Sudionici radionice bili su učenici bjelovarskih srednjih škola. Sanja je educirala učenike o osnovama novinarstva te ih upoznala s izazovima novinarskog posla i principom njezinog rada. Svatko od njih se okušao u pisanju vijesti o videu iz bjelovarskog vozila Hitne pomoći koji medijima kruži duže vrijeme. Učenicima je predstavljen književni list Vijenac, a iskazali su se i u stvaranju intervjua. Podijeljeni u grupe, u kratkom vremenu uspjeli su napisati prave intervjue. Cilj radionice bio je zainteresirati učenike u novinarstvo, poučiti ih osnovama te prikazati stvaran život novinara.

Tekst i fotografija: Petra Eri, 1. b