Školske kronike

Festival znanosti: priroda i društvo

Tekst i fotografija: Valentina Đurin, 1. c

Dana 24. travnja 2023. godine u kupoli škole održano je predavanje „Antun Radić i priroda i društvo” u skladu s ovogodišnjom temom Festivala znanosti. Predavanje je vodila doc. dr. sc. Danijela Katić-Birt, profesorica na Odjelu za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru. U prvom dijelu predavanja kazivala je o Antunu Radiću, poznatom hrvatskom etnologu i njegovom utjecaju na znanost u Hrvatskoj. U drugom dijelu predstavila je Sveučilište u Zadru, govorila o programima i projektima koje provode studenti, kako bi maturantima prikazala sve prednosti studiranja na Sveučilištu.

Priroda i društvo – tema je ovogodišnjeg Festivala znanosti koji se širom Hrvatske organizira od 2003. godine te je i dalje najveća manifestacija popularizacije znanosti u Hrvatskoj. Festival znanosti u našoj školi organizirala je profesorica Melita Štimac.

Učenici na predavanju Antun Radić i priroda i društvo
Predavačica Danijela Katić-Birt

Ostavi odgovor