Putovanja,  Školske kronike

Posjet kazalištu

Cijela Gimnazija posjetila Škrtca

Tekst: Iva Čurćija, 1. a

Foto: https://kazalistekerempuh.hr/predstave/skrtac/

Svake godine naša škola organizira posjet kazalištu u kojem sudjeluju svi učenici. Tako smo i ove godine, dana 24. studenoga posjetili Satiričko kazalište Kerempuh i pogledali predstavu po imenu „Škrtac“.

Predstava je izazvala oprečne dojmove, jednima se svidjela više, drugima manje. Jedni je smatraju „vrlo poučnom“, dok je drugi smatraju „pretjeranom“. Dojmovi su različiti. Ipak, većini učenika svidjela se glumačka postava predstave, upravo zato što smo te iste glumce navikli gledati i na televiziji, gdje igraju glavne uloge u našim poznatim serijama. U tu skupinu svrstavamo Borka Perića, Lindu Begonja te Hrvoja Kečkeša, koji igra i glavnu ulogu u predstavi. Naime, u ulozi škrtca glumac nam predstavlja tu stravičnu manu, škrtost, te sve strahote koje dolaze s njom, kao što su zavist, ljubomora i ono najizražajnije, problemi u obitelji.

Nakon predstave učenici su svoje slobodno vrijeme proveli šetajući se i istražujući ljepote Zagreba.

Ostavi odgovor