Školske kronike

Gosti iz Turske zaplesali kolo

Tekst: Uredništvo

Fotografija: Manuela Šimek Martinić


Ovaj tjedan naša je škola udomaćila goste iz Turske povodom njihovog projekta Erasmus: student mobility i job shadowing. Naši gosti imali su raznolike aktivnosti, a jedna od njih bio je i odlazak u HORKUD Golub Bjelovar. Tim povodom Golubaši su za naše goste izveli koreografije Slavonije, Splita i Korčule.

Gosti iz Turske plešu kolo u HORKUD-u Bjelovar

Kolo je najčešći oblik narodnog plesa, koraci se brzo uče, a u kolu može sudjelovati neograničen broj plesača. Koliko se brzo uči ovaj ples, mogli su se uvjeriti i naši gosti vještim izvođenjem koraka. U kulturno-umjetničko društvo Golub goste je povela profesorica Manuela Šimek Martinić, također članica udruge.

Ovom prilikom zahvaljujemo Udruzi HORKUD Golub Bjelovar na gostoprimstvu. Ukoliko ste zainteresirani za ples ili tamburu, učlanite se u HORKUD Golub Bjelovar, udruzi koja promovira te nastavlja kulturu i tradiciju našeg zavičaja!

Ostavi odgovor