Školske kronike,  Veliki odmor

Noć knjige 2023. – razgovor s AI-jem

Tekst: Uredništvo

U skladu s temom ovogodišnje Noći knjige razgovarali smo s AI-jem o čitanju i knjizi. Iz njegovih odgovora saznajemo kako razvoj umjetne inteligencije ima značajan utjecaj na čitanje i knjige. Tvrdi kako svaku knjigu čini jedinstvenom upravo kreativnost, imaginacija i osobni stil pisca, no može li AI napisati „bolju” knjigu od pisca, možete saznati u razgovoru objavljenom u knjizi „Razgovor s AI-jem o knjizi i čitanju”. U knjizi se nalaze i pjesme koje je AI napisao ovom prigodom, a također je pisao o Mariji Jurić Zagorki koja je ove godine slavila 150. obljetnicu rođenja. U knjizi su sadržane brojne druge zanimljivosti, a možete se uključiti i u nagradni
natječaj. Za razgovor s AI-jem zahvaljujemo profesorici Mihaeli Kelavi. Knjiga je dostupna na sljedećoj poveznici:
https://read.bookcreator.com/nMPY26DRxwcsocdGxCa0FKLNIDt2/qnDVz6CZT3Kn_Sy8uKCHFQ

Ostavi odgovor