Informiraju,  Školske kronike

(Ne)kultura na koncertu

Should I Stay Or Should I Go iliti Kako smo proslavili Valentinovo

Ako imaš srca za drugoga, ako te boli patnja drugih, ako se boriš protiv nevolje drugih, ako voliš ljude takve kakvi jesu, ako daješ više od onoga što imaš, ako dadneš samoga sebe. Ljubav – tako mala riječ, a kaže sve!” Upravo tako govorio je belgijski pisac Phil Bosmans uz mnoge legende vezane povodom Valentinova, blagdana kojim veličamo ono što svi možemo pružiti jedni drugima – ljubav!

U petak 16. veljače 2024. godine zbilja smo osjetili ljubav. Naši učenici, školski glazbenici, pod vodstvom profesorice Vesne Krgović, uveličali su tjedan zaljubljenih. U prostorima gimnazijske kupole održan je ljubavni koncert pod nazivom „Ljubav je…“ u izvedbi naših glazbeno nadarenih učenika koji su nas na ovaj poseban blagdan podsjetili na vrijednost ljubavi, pažnje i poštovanja prema svojim najdražima.

Talentirani učenici i školski glazbenici otpjevali su te odsvirali nekoliko ljubavnih pjesama, između ostaloga pjesme Can’t Help Falling In Love, Pratim te, Kad zamirišu jorgovani u društvu posebne gošće, naše prošlogodišnje maturantice Patricije Špoljarić, koja nas je uvela u koncert sa svoje tri autorske pjesme. Atmosfera puna emocija i ljubavi mogla se osjetiti kroz svaku notu.

Patricija Špoljarić (na gitari)

Usprkos volji i trudu naših glazbenika i učenika, kojima je bilo stalo održati ovaj koncert namijenjen upravo njihovim vršnjacima – kolegama gimnazijalcima, treba napomenuti kako je šačica nekulturnih pojedinaca dala sve od sebe posjetiteljima pokvariti ovu fantastičnu večer. Pogađate? Nekolicina učenika digla se usred koncerta i otišla. Dio njih vjerojatno je imalo dobre razloge za napuštanje koncerta, no vjerujemo da se veći dio ustao upravo iz sasvim sebičnih razloga. Ustajanje i odlaženje tijekom koncerta prokazale su vas kao nekulturne i može vam biti krivo što ste propustili dijelove ovog predivnog koncerta naših fantastičnih učenika i glazbenika.

Ema Legin, Luka Pavičić i Izidora Bosanac

Tekst i fotografija: Mia Matković, 3. e