Kreativa,  Školske kronike

Mašta radi svašta – izložba likovnih radova učenika

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica ostvarena je suradnja između profesora likovne umjetnosti i školske knjižničarke, a iz te suradnje izrodila se izložba likovnih radova naših učenika. Koliko su kreativni i maštoviti naši učenici, vjerojatno su se i sami bili iznenadili, a i ostali su se mogli uvjeriti posjetivši izložbu koja se mogla uočiti već samim ulaskom u školsku zgradu. Naime, izložba je postavljena u predvorju škole čime je postignuta velika posjećenost, kako učenika tako i ostalih posjetitelja škole. Organizacija i realizacija izložbe ukazali su na potrebu za češćim sudjelovanjem učenika u izvannastavnim aktivnostima, koje ih potiču na kreativno i umjetničko stvaranje, a kroz javno djelovanje i prezentaciju rada učenici razvijaju osjećaj samopouzdanja. Pohvaljujemo angažman učenika prilikom pripremanja i postavljanja izložbe, cijenimo njihov uloženi trud i kreativni duh. Mentor učenicima bio je profesor Hrvoje Baltić, a izložba je bila otvorena do kraja ovog polugodišta.

Ostavi odgovor