Putovanja,  Školske kronike

Izvještaj s Mimohoda pobjednika

Učenici obilježili Dan grada Bjelovara

Povodom Dana grada Bjelovara i Dana bjelovarskih branitelja, učenici bjelovarske gimnazije pohodili su Mimohod pobjednika na Spomen-područje Barutanu, gdje je prije točno 31 godinu 11 hrvatskih branitelja položilo svoje živote kako bi naš grad bio slobodan. Naši učenici dali su počast palim braniteljima koji su svoj život dali za našu slobodu.

Učenici su se okupili u gradskom parku, skupa s pripadnicima Oružanih snaga RH iz gradske vojarne, koji su položili vijenac. Nakon završetka iste, učenici Gimnazije pješačili su do Barutane, gdje se održala službena ceremonija u čast palim braniteljima. Također, učenici Gimnazije prisustvovali su misi koju je predvodio Vjekoslav Huzjak.

Tekst: Ivan Zrilić, 4. e