Školske kronike

Izvještaj s radionice Osnove studijske fotografije

U samo dva sata naučili smo osnove fotografije

U srijedu 8. 11. 2023. članovi novinarske grupe sudjelovali su na radionici „Osnove studijske fotografije”, održanoj na Studijskom odjelu Narodne knjižnice ‟Petar Preradović”. Radionica je bila namijenjena svim zainteresiranim građanima, a vodio ju je fotograf studijske i event fotografije Delimir Hrestak. Nakon predavanja o osnovama fotografije, učenice su mogle čuti savjete kako pronaći dobru scenu i poboljšati fotografiju. Ovime su članovi novinarske grupe usvojili osnovno znanje o fotografiji koje će im trebati za daljnji rad.

Učenice na radionici fotografije u Narodnoj knjižnici Petar Preradović Bjelovar, 8. 11. 2023.

Model na kojem su sudionici radionice vježbali studijsku fotografiju

Tekst: Petra Eri i Ana Matić, 1. b

Fotografija: Ana Matić, Lana Dominković, Larisa Blažeković, Mia Matković