Školske kronike

Kako smanjiti tremu na javnim nastupima?

Glumica Erna Rudnički održala radionicu „Glumac i glas” u našoj školi

Kako su sudionici radionice doživjeli susret s glumicom

Tekst: Iva Tolnaj, 1. e

Dana 2. studenoga 2022. godine u kupoli Gimnazije Bjelovar održana je radionica „Glumac i glas”. Radionicu je vodila poznata bjelovarska glumica Erna Rudnički. Na radionici učenici su imali priliku provoditi prave vježbe razgibavanja kojima se često koriste glumci prije izvedbe predstave. Gošća Erna Rudnički pokazala im je razne vježbe koje su, na prvi pogled izgledale neobično, ali učenicima su se činile vrlo zanimljivima. To je bio povod za preispitivanje mišljenja naših učenika koji su sudjelovali u radionici.

Jedan od sudionika ove radionice, učenik Martin Vrbovčan, izjavio je da su mu se ove neobične vježbe doista svidjele i nakon njih se osjeća pokretno i razgibano. Njegov hobi je naricanje teksta te zaključuje da bi mu ove vježbe mogle pomoći oko koncentracije i boljeg izvođenja teksta. Ove vježbe mogu se koristiti u svakodnevnom životu, a ne samo u glumi, a to učenici Nini Vicić jako dobro odgovara. Ona kaže da nikad nije imala tremu na pozornici, ali na usmenim ispitivanjima uvijek zbrlja tekst. Učenica Gabriela Tomić glumica je od ranijih dana te je već upoznata s nekima od ovih vježbi, ali misli da još uvijek postoji prostora za napredovanje i izvođenje vježbi na bolji način. Gabriela planira glumiti u budućnosti, tako da se priprema za buduću karijeru. Ona je, kao i svi učenici koji su sudjelovali u radionici, naučila nekoliko novih korisnih informacija o glumi, a usput se i zabavila.

Ostavi odgovor