Kreativa,  Školske kronike

Advent u našoj školi

Božić je ušao na školska vrata

Božić je mnogima omiljeni blagdan, što zbog topline koju donosi u ova hladna vremena, što zbog raznih običaja i tradicija. I malog kruga velikih ljudi koje upravo u vrijeme blagdana najjače osjećamo. Kako je sve ovo istina pokazali su učenici i profesori naše škole. Škola je početkom prosinca pustila da njome prošeće duh Božića i sa sobom donese razne ukrase te ju na taj način proljepša. Zasigurno je ušao i u mnoge učenike koji su marljivo rješavali zagonetke adventskog kalendara, i one još marljivije, koji su pripremali prigodan božićni program. Naime, 21. prosinca 2023. naši učenici obilježili su dolazak Božića. Na prvom katu naše škole pripremao se čaj za sve žedne i one koje je trebalo malo zagrijati. Dojmovi učenika bili su izvrsni, a čaj im je bio i više nego ukusan. U podne, za one sportskog duha, održan je turnir u odbojci, a nešto malo kasnije započelo je pravo blagdansko veselje.

Božićnim pjesmama pozdravljen je ovaj, svima dragi blagdan. Glazbeno nadareni učenici naše škole izveli su razne božićne pjesme, dok su ostali učenici u njima uživali. Učenici, profesori i ostali djelatnici naše škole okupili su se uz glazbu sjedeći na stepenicama, stojeći jedni uz druge, njišući se lagano s osmijesima na licima te toplinom u srcima, uistinu su činili jedan mali krug zaista velikih ljudi. Pjevalo se, sviralo i zabavljalo te uživalo čekajući i pozdravljajući blagdan koji je mnogima omiljen upravo zbog sve ove dobrote, topline i ostalih dragih djela koje su nam naši učenici, profesori i djelatnici pokazali. Da zima stvarno može biti topla, pokazali su nam učenici i djelatnici naše škole toplim božićnim programom u kojem smo su svi uživali. Hvala im svima na širenju božićnog duha i toplom uvodu u zimske praznike!

Tekst: Lucija Prebanić, 4. c