• Školske kronike

    Sjednica simuliranog suđenja

    Učenici Gimnazije Bjelovar u kaznenom postupku? Učenici naše škole sudjelovali su 8. ožujka 2025. u kaznenom postupku na Državnoj smotri simuliranog suđenja, stoga su s nama podijelili svoja iskustva, mišljenja te opisali ovu smotru malo detaljnije. Ono što je većinu sudionika potaknulo na sudjelovanje u ovoj smotri bila je želja da se upoznaju s pravom te da steknu nova iskustva u tome području, ali također veliki poticaj dala je i profesorica logike, Željka Holjević, koja je učenike zainteresirala i uputila na Smotru. Prije Smotre, učenici su imali pripreme unutar naše škole, a nakon toga su nastavili uvježbavanje s učenicima Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar. Sama Smotra održala se na Općinskom…