-
Tko je najviše čitao ove školske godine?
Već petnaestu godinu zaredom knjižnice srednjoškolskog centra organiziraju dodjelu nagrada učenicima i nastavnicima koji su najviše čitali u protekloj školskoj godini. Gimnazija Bjelovar sudjeluje u ovoj manifestaciji pet godina te svake godine nagrađuje troje učenika i jednog nastavnika na prijedlog školske knjižničarke. Ove školske godine najčitateljice naše škole su učenice 1. c razreda, Klara Bohaček i Jana Dominković. Ove školske godine odlučili smo dodati jednu novu kategoriju te smo birali i najsuradnike školske knjižnice. Tako je za najsuradnicu školske knjižnice (i škole općenito) izabrana učenica 4. e razreda Patricija Špoljarić te profesorica Željka Holjević. Naše najsuradnice cijelu su godinu marljivo radile te nesebično dijelile svoje talente i znanja, stoga su…
-
Život u Učeničkom domu
Tekst: Vanessa Dečur, 3. b Izvor slike: Pixabay Kao učenica koja živi u Domu ispričat ću vam jednu životnu pustolovinu koja se odvija u Domu učenika srednjih škola Bjelovar, mjestu gdje učimo živjeti u zajednici, poštovati starije, upoznajemo razne ljubavi, prijatelje i na kraju sami sebe. Čim uđete u Dom, na porti ćete susresti divne ljude, naše odgajatelje. Oni će vas uvijek dočekati s osmijehom na licu, osim ako ste učenik i ne vratite se na vrijeme u Dom, no ta ću pravila ostaviti kao šećer na kraju. Prostorije u Domu, kao što su blagovaonica, prostor za učenje, plesni kabinet, informatička učionica, prostor za pušenje, igralište, atrij, knjižnica i teretana, prostorije su u kojima…