• Školske kronike

    Božić u našoj školi

    Tekst i fotografija: Anamarija Lovrić, 4. b Božić je blagdan radosti i mira te doba godine koje posebno zbližava ljude i potiče ih na širenje ljubavi i zajedništva. Ta božićna čarolija ušla je i u našu školu. U srijedu 21. prosinca 2022. učenici su se mogli poslužiti toplim božićnim čajem i ukusnim kolačićima s postavljenog štanda na školskom hodniku. Učenici Patricija Špoljarić (4. e), Ante Krešić (4. d), Gabriela Tomić (3. c), Lucija Rosandić (3. c), Luka Pavičić (3. b), Mia Bezjak (2. a), Mia Milanović (2. a), Valentina Đurin (1. c), Iva Tolnaj (1. e) i Magdalena Budinjaš (1. e) pjevanjem i sviranjem unijeli su vedri duh i dobro…

  • Školske kronike

    Festival prava djece u Gimnaziji Bjelovar

    Učenici/ce Gimnazije Bjelovar i ove godine sudjeluju u programu Festivala prava djece koje provode profesorice Željka Holjević i Biljana Barišić Mudri u suradnji s udrugom Alternator. Učenici/ce kroz edukativne videouratke proširuju svoje spoznaje o prisutnosti i prevenciji vršnjačkog nasilja, o važnosti medijacije, važnosti mentalnog zdravlja, kao i o uvažavanju i prihvaćanju različitosti. Kroz osobne priče mladih ljudi koji progovaraju o sebi, o tome što ih veseli, po čemu su posebni, ali i o iskustvima vršnjačkog zlostavljanja i odbacivanja koje su doživjeli od svojih vršnjaka, progovaraju i o temama usamljenosti, kreativnosti te o svojim „životnim filozofijama“. Učenici osvještavaju situacije u kojima su se i sami ponekad našli, ali i o postupcima…