• Školske kronike

    Festival prava djece u Gimnaziji Bjelovar

    Učenici/ce Gimnazije Bjelovar i ove godine sudjeluju u programu Festivala prava djece koje provode profesorice Željka Holjević i Biljana Barišić Mudri u suradnji s udrugom Alternator. Učenici/ce kroz edukativne videouratke proširuju svoje spoznaje o prisutnosti i prevenciji vršnjačkog nasilja, o važnosti medijacije, važnosti mentalnog zdravlja, kao i o uvažavanju i prihvaćanju različitosti. Kroz osobne priče mladih ljudi koji progovaraju o sebi, o tome što ih veseli, po čemu su posebni, ali i o iskustvima vršnjačkog zlostavljanja i odbacivanja koje su doživjeli od svojih vršnjaka, progovaraju i o temama usamljenosti, kreativnosti te o svojim „životnim filozofijama“. Učenici osvještavaju situacije u kojima su se i sami ponekad našli, ali i o postupcima…