Misle,  Školski mikrofon

Dokumentarni film – Grad odjeka i tišine

Školski novinari snimili dokumentarni film povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Vukovara

Film Grad odjeka i tišine nastao je na temelju istraživanja o Domovinskom ratu i Vukovaru. Za potrebe snimanja ugostili smo gospođu Ljiljanu Kolonić, protagonisticu filma, koja nam je govorila o svojim iskustvima iz Domovinskog rata s obzirom na to da je ona prognanica iz Vukovara. Cilj filma bio je izgraditi jedinstvenu priču. Uz brojne kadrove iz rata i intervjua gradili smo tzv. zvučni ambijent kako bismo tu priču približili gledateljima. Naravno, kao i svaka ratna tema, tako je i ova bila vrlo zahtjevna i složena. Veliko hvala Ani Galović koja nam je omogućila da koristimo dijelove teksta iz njezinog djela Mama, ne vidim nebo, kao i Marinu Saboloviću, voditelju Stalnog postava Muzeja Domovinskog rata u Bjelovaru, koji nam je omogućio vrlo korisne informacije o Domovinskom ratu.

A sada se udobno smjestite, kritički pogledajte ovaj kratki film te promislite o pravim životnim vrijednostima!

Tekst: Leon Klemše, 3. a