• Školske kronike

    Prva pomoć – mladi upomoć!

    Tekst i fotografija: Vanessa Dečur, 3. b Dana 15. lipnja 2023. u 3. b razredu održana je radionica prve pomoći pod nazivom Prva pomoć – mladi upomoć! Radionicu su održali učenici Dorijan Luketić, Ivan Luketić te Vanessa Dečur, volonteri Doma učenika srednjih škola Bjelovar, uz mentorstvo Slobodanke Subotić, medicinske sestre Doma. Tijekom predavanja voditelji su pokazali i objasnili neke od postupaka prve pomoći, poput pružanja prve pomoći kod epileptičnih napadaja, prilikom trovanja alkoholom, kod posjekotina, opeklina… Na kraju same radionice prikazana je i reanimacija kao najzanimljiviji dio. Projekt Prva pomoć – mladi upomoć! osmislili su djelatnici i učenici Doma učenika srednjih škola Bjelovar uz financijsku potporu sredstava Europske unije. Cilj…