Misle,  Školski mikrofon

TV reportaža ,,Biti čovjek”

Obilježili smo Svjetski dan Roma

Povodom obilježavanja Svjetskog dana Roma školski novinari intervjuirali uspješne Rome iz Bjelovara.

Svake godine 8. travnja obilježava se Svjetski dan Roma u čast Prvog kongresa Roma, održanog 8. travnja 1971. godine u Londonu, a koji se smatra jednim od najvažnijih datuma u povijesti Roma. Kao jedne od najvažnijih odluka bile su one o prihvaćanju romske zastave i službene himne. Svjetski dan Roma dan je proslave romske kulture i podizanja svijesti o problemima s kojima se Romi suočavaju. Iako i u 21. stoljeću postoji nepravda prema Romima, u TV-reportaži „Biti čovjek” školski novinari intervjuirali su Rome koji svojim primjerima razbijaju nametnute predrasude i stereotipe.

TV reportažu ,,Biti čovjek” stvarali su školski novinari Mia Matković (3. e), Ivan Zrilić (4. e) i Leon Klemše (3. a). U reportaži sudjelovali su Mihaela Đurđević, Leonardo Đurđević i Josip Rovišćanec.