Informiraju,  Školske kronike

Natječaj: OBOJIMO SVIJET U NAŠOJ ŠKOLI!

Dragi učenici/e,
pozivamo vas da se i ove godine uključite u kreativni natječaj „Oboji svijet”. Natječaj se organizira u suradnji s Forumom za slobodu odgoja, a u svrhu prihvaćanja, poštivanja i razumijevanja različitosti, promoviranja nenasilja, mirnog rješavanja sukoba, izgradnje mira, poštivanja ljudskih prava. Na natječaj
se mogu prijaviti radovi u kategorijama: fotografija, strip, plakat, priča, pjesma, videouradak, školski projekt te ostali načini kreativnog izražavanja. Tijekom natječaja odabiru se najbolji radovi u pojedinim kategorijama, a radove možete prijaviti individualno ili grupno, ovisno o kategoriji u kojoj se natječete.
Ako prijavljujete video, trajanje uratka je do 5 minuta. Fotografija, strip i plakat se mogu prijaviti kao grupni ili individualni rad. Pjesma i priča se prijavljuju kao individualni rad.

Školska komisija će pregledati vaše radove te tri najbolja rada proslijediti Forumu za slobodu odgoja. Radovi se mogu predati do 22. listopada 2023. Za detaljna pravila natječaja javite se profesorici Željki Holjević ili školskoj knjižničarki Biljani Barišić Mudri.

Vaši radovi će se razmatrati u skladu sa sljedećim kriterijima: koliko rad pokazuje razumijevanje, prihvaćanje i poštivanje različitosti; kako rad promiče nenasilje i mirno rješavanje sukoba; koliko je rad inovativan, originalan i kreativan; koliki je stupanj složenosti rada, kritičkog promišljanja i izvedbe ideje
te sveukupna kvaliteta rada.

Svaka godina sa sobom nosi neke nove izazove, a ove godine htjeli bismo da posebno razmislite o sljedećim pitanjima: Što vas brine u svijetu koji vas okružuje i što vi tu možete? Što to znači imati
jednaka prava? Kako vi možete pomoći da se drugi osjećaju prihvaćeno? Što ako se vi ne osjećate prihvaćeno? Vaša poruka djeci/odraslima zašto smo svi vrijedni baš takvi kakvi jesmo?

Kamere, kistove, olovke, bojice, računala… u ruke i obojimo svijet šarenim bojama tolerancije!

Veselimo se vašim radovima!